Damsko-męskie święta

Mar
10

Drugi tydzień marca obfituje w damsko-męskie święta. Mimo iż do wiosny pozostało jeszcze trochę czasu, stragany i sklepiki zakwitły goździkami i tulipanami niemal w jedną noc. Dzień Kobiet zobowiązuje panów do masowego kupowania kwiatów. Dla koleżanek z pracy i ze szkoły, partnerek, matek, ciotek, babć. Miło pomyśleć, że tego dnia każda Panna, Pani i Panienka została obdarowana kwiatkiem oraz ciepłymi życzeniami. Ale drogie panie, 10-go marca jest Dzień Mężczyzn, więc proponujemy odwdzięczyć się im choćby za codzienne towarzystwo, wsparcie i opiekę.8 marca to, o czym nie trzeba chyba nikomu przypominać,  Dzień Kobiet. Najbardziej wyczekiwane święto po Walentynkach. Panie w całej Polsce wyglądają wtedy kwiatków i życzeń skromnie uśmiechnięte, spuszczając wytuszowane rzęsy na błyszczące z podniecenia oczy. Nic dziwnego: raz do roku każda z Was jest tą najpiękniejszą i najwspanialszą. Skromny goździk czy tulipan podarowany przez kolegę staje się prawdziwym skarbem i jest równie ważny jak ogromny bukiet róż.

Dzień Kobiet zobowiązuje nie tylko do obdarowania kwiatkiem, jest również dobrym powodem, by okazać każdej napotkanej pani uprzejmość, choćby tak od święta. Przepuszczenie w kolejce czy ustąpienie miejsca to tylko drobiazgi, ale jak przyznała nasza koleżanka – byłyby jak najbardziej na miejscu, jako miła odmiana od oglądania męskich pleców w komunikacji miejskiej. Panowie, zachęcamy więc do małego wysiłku! Nikt przecież nie każe Wam dawać kwiatów każdej kobiecie, chociaż zapewne niejedna z nich byłaby zachwycona dostając bukiet od nieznajomego. Na szczęście nie musicie już rytualnie kupować im rajstop, jak to niegdyś było!

Jak wszystko co miłe, 8-my marca minął i już dziś Dzień Mężczyzn. Panowie, szykujcie się do kontrataku!

Długo zastanawialiśmy się, czego mógłby pragnąć mężczyzna. Dyskutowaliśmy ze znajomymi, podpytywaliśmy koleżanki, zrobiliśmy nawet małą ankietę i oto do jakich wniosków doszliśmy.

Idealny dzień dla faceta:

7.00

Ja też marzę o śniadaniu do łóżka.

Może być nawet kawa, herbata albo sok, ale najważniejsze że Ty moja droga mi je przyniesiesz. Wstań wcześniej, zrób poranną toaletę, umaluj się najładniej jak umiesz i ubrana w samą koszulkę (a nie koszulę nocną sięgającą do kostek) obudź mnie na śniadanie. Zainspiruj się postaciami z brazylijskich telenoweli, tam kobiety nawet o 5 rano mają idealny makijaż, ułożone włosy i seksowne wdzianka. Nie proszę przecież o nic wielkiego, chcę już z rana widzieć Cię piękną, tylko dla mnie.

7.30

Chcę mieć łazienkę tylko dla siebie, bez Twojego pospieszania i marudzenia.

Dlatego też prosiłem, byś postarała się wstać wcześniej. Przez ten czas możesz przygotować mi śniadanie, najlepiej coś co lubię, a nie niskokaloryczne płatki. Facet potrzebuje porządnego śniadania, jak dla mnie mogą być jajka.

8-17

Napisz mi jaki jestem fajny.

Pamiętasz jak kiedyś mogliśmy do siebie pisać całymi dniami? Maile i sms-y nadal są chętnie przeze mnie czytane. Najlepiej jak napiszesz, że jestem wspaniały i nie możesz doczekać się wieczora. Po takim wyznaniu odwołam dla Ciebie wszystko inne, nawet piwo z najlepszym kumplem. I choć byśmy potem oglądali telewizję na kanapie, ważne że będę mógł przytulać Cię cały ten czas.

Wieczorem:

Nie musisz robić strip-tease’u, żonglować pochodniami ani wypić ze mną skrzynki piwa, żeby ten dzień miło zakończyć. Jak już wspomniałem, wystarczy że mnie obejmiesz. No, możesz jeszcze zaserwować coś na rozluźnienie np. dobre piwo w zimnym kuflu, albo zmrożonego szota do kolacji, ale bynajmniej tego nie wymagam. Pokaż mi że jestem dla Ciebie ważny, a rano sam skoczę po kawę dla ciebie.

Podobne wpisy:

  1. Maszyna do lodów
  2. Wózkowy uchwyt na smartphona
  3. Słuchawki na zimę
  4. Wytatuowana rolka papieru
  5. Solarny przyjaciel
 

Leave a Reply